لطفا این موضوع را به اشتراک بگذارید

راهنمای جامع فریت بار

معنا و مفهوم فریت بار چیست :

افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشور های دیگر را داشته باشد می تواند بارهای و لوازم مورد نیاز خود را با استفاده از شرکت های فریت و حمل بار هوایی به کشور مقصد بفرستد در اصطالح به این نوع بارها که ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی می باشد را فریت بار می گویند .

فریت بار مسافر به بارهوایی مسافران گفته می شود که از طریق گمرک فرودگاه ها و به صورت غیر همراه و از طریق صدور بارنامه هوایی با هزینه بسیار کمتر نسبت به اضافه بار همراه مسافر به مقصد ارسال گردد.

خود کلمه فریت به معنای بار است. اگر بار به صورت هوایی حمل شود به آن فریت بارهوایی یا بار هوایی گفته می شود و به هواپیمای باری فریتر یا هواپیمای باری می گویند . عمدتا مسافرین و مهاجرینی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند وسایل خود همچون ظروف آشپزخانه ، سرویس های چینی ، لوازم منزل ، لوازم شخصی ، البسه ، کتاب و ... دارند که نمی توانند به همراه خود ببرند و باید از خدمات فریت بار استفاده کنند و فریت بار روشی است که حمل وسایل شما تا کشور و شهر مقصد را با هزینه پایین میسر می سازد.

راهنمای جامع فریت بار

بهترین کار جهت اطمینان خاطر؛ تماس با دفتر شرکت جهان کاال کارگو و گرفتن مشاوره از پرسنل این شرکت می باشد.

مراحل فریت بار :

 

  • محموله پالت بندی می گردد.
  • تشریفات گمرکی محموله جهت فریت بار انجام می گردد.
  • جهت فریت بار به مقصد بارنامه شرکت های هواپیمایی صادر می گردد.
  • بسته بندی محموله که توسط تیم بسته بندی شرکت جهان کاال کارگو به صورت اصولی انجام می گردد.
  • محموله توسط خودروی باری ما به فرودگاه جهت فریت بار حمل می گردد.نحوه بسته بندی مناسب جهت فریت بار هوایی :

بسته بندی بار هوایی مسافر )فریت مسافری بار( به گونه ای باید باشد که از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه ها جلو گیری کند.

لوازم شکستنی میبایست توسط نایلون حباب دار و ضربه گیرها محافظت گردد.
فضای داخل جعبه ها می بایست با مواد سبک ضربه گیر پر شود.

در مورد کاالهای حجیم نظیر مبلمان, چوب اسکی و غیره محافظت با چندید الیه فوم و نایلون حباب دار به منظور جلوگیری از اسیب رسیدن به محموله ارسالی میبایست بهتر صورت پذیرد حمل قاب عکس و آینه مستلزم قرار گرفتن در صندوق چوبی می باشد.

راهنمای جامع فریت بار

توجه کنید که :
اگر قصد ارسال صندوق چوبی به آمریکا و کانادا را دارید حت باید سم پاشی شود
کاالهایی که طبق قوانین بین المللی جزو دسته بندی کاالی خطرناک قرار می گیرد و تحت شرایط و قوانین خاص بین المللی جهت بسته بندی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید «« هزینه فریت بار

نحوه محاسبه وزن بار توسط هواپیمایی ها:

در صورتی که کاالی مسافری و یا تجاری در حمل هوایی دارای ابعاد زیاد نسبت به وزن همان کاال را داشته باشد )کاالهایی با چگالی کم( از طریق فرمول زیر محاسبه میگردد.

(طول * عرض * ارتفاع )به سانتی متر( * تعداد بسته ها( تقسیم بر عدد 6000

معموال هواپیمایی ها برای اشغال فضای یک متر مربع فضای هواپیما 76661 کیلوگرم را مبنای محاسباتی وزن آن کاال قرار میدهند.

در فریت بار کاال و محموله شما چه زمانی به دستتان می رسد:

عوامل زیر در زمان رسیدن کاال به مقصد بسیار مؤثر میباشد:
تعداد پرواز هواپیمایی از کشور مبداء
رزرو هواپیمایی حمل کننده جهت مسیر مورد تقاضای مسافر
قوانین ترانزیت در کشور ثالث
به طور معمول کاالی هوایی بین 4 تا 5 روز به مقصد می رسد.

نحوه تحویل فریت بار مسافری در کشور مقصد :

پس از تماس با هواپیمایی در کشور مقصد ،گیرنده کاال با همراه داشتن مدارک شناسایی می تواند نسبت به ترخیص کاالی خود در فرودگاه مقصد اقدام نماید.

قوانین انبار داری در کشور های مختلف تابع قوانین شرکتی و کشوری مقصد می باشد. و هیچگونه ارتباطی با قوانین کشور مبداء ، ندارد. خواهشمند است قبل از ارسال کاالی مسافری خود به صورت هوایی از قوانین انبار داری و فرودگاهی در فرودگاه مقصد مطلع گردید

بهترین روش جست و جوی قوانین فرودگاه مقصد، علی الخصوص قسمت بار و انبار داری در اینترنت می باشد.

شرکت جهان کاال کارگو می تواند انجام ترخیص کاالی شما و همچنین حمل آن به درب منزل و یا دفتر شما در فرودگاه مقصد را به عهده گیرد ، در صورت نیاز به این سرویس خواهشمند است در اسرع وقت و چند روز زودتر از موعد فرستادن کاالیتان به فرودگاه مبدا با ما تماس گرفته تا مقدمات ترخیص و حمل و اعالم نرخ توسط پرسنل این شرکت انجام گیرد

اما پاسخ چند سوال مهم که باید شما در مورد فریت بار بدانید:

راهنمای جامع فریت بار

چگونه می توان در فریت بار، در هزینه های حمل بار صرفه جویی نمود؟

با توجه به تعریف وزن حجمی یا وزن قابل پرداخت در حمل هوایی، حتی المقدور باید از ارسال کاالهایی که چگالی کمی دارند )وزن حجمی آنها کمتر از761کیلو بر مترمکعب می باشد (در تعداد باال پرهیز کرد.

بسته بندی کاال هارا به گونه ای انجام شود که با حداقل تعداد کارتن بتوان حداکثر وزن بار را در آن جای داد تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری گردد.

تا جایی که می شود وزن بار را به نقاط تخفیف قیمت مانند ۵۴ کیلو، 766 کیلو و ... نزدیک نمود.

شرکت جهان کاال کارگو تمامی موارد مربوط به بسته بندی کاال و محموله شما را به بهترین شکل و طبق استاندارد های تعریف شده انجام میدهد پس اگر می خواهید بار خود به گونه ای بسته بندی کنید که کمترین آسیب به بار شما برسد و همچنین در هزینه حمل بار شما صرفه جویی شود با شرکت جهان کاال کارگو تماس بگیرید.

اگر در هنگام دریافت بار متوجه آسیب رسیدن به محموله ارسالی شد چه باید کرد؟

توصیه می گردد پس از دریافت بار در فرودگاه مقصد و پیش از خارج شدن از فرودگاه، محموله ارسالی توسط تحویل گیرنده کنترل گردد و در صورت آسیب رسیدن به آن جهت دریافت خسارت به دفتر ایرالین مربوطه مراجعه گردد.

اگر نام و اطالعات مربوط به تحویل گیرنده کاال در بارنامه اشتباه درج شده باشد چه کاری باید انجام دهید؟

اطالعات صحیح می بایست در اسرع وقت به آژانس حمل کننده اطالع داده شود تا اصالحات الزم صورت پذیرد و از تاخیر بیش از اندازه در تحویل بار جلوگیری گردد

دیگر خدمات مربوط به شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از

فریت بار به سوئد

فریت بار به هلند

فریت بار به آمریکا

فریت بار به ترکیه

فریت بار به کانادا

فریت بار به آلمان

فریت بار به استرالیا